Dnešní doba by se také dala jinak nazvat „dobou obézní“. Bohužel stále více z nás si neví rady se svou váhou. Průzkumy ukazují, že nadváha je zcela běžná a do obezity většina z této skupiny nemá daleko. Dokonce ani u dětí není obezita ničím výjimečným. Často je to dáno špatnou životosprávou dětí, která je vytvořena už rodiči. Na druhou stranu, lákadla, která nám pomohou nekontrolovaně zvýšit váhu, jsou dnes na každém kroku.

Dlouho se spekulovalo, zda jsou špatné tuky, nebo sacharóza, či cukry. Přestože tuky byly dlouho na pranýři, dnes je evidentní, že za obezitu může především cukr – zejména jednoduché cukry.

Ketonová dieta jako spásná metoda, jak shodit kila jednou provždy

Stále častěji se na internetu, ale i mimo něj, objevují zprávy o proteinové dietě, která ale vlastně ani dietou není. Musíte sice počítat kalorie, ale můžete jich sníst opravdu hodně! Stačí jen upravit stravu tak, aby odpovídala této proteinové, chcete-li ketonové dietě. Dieta je postavena na zvýšeném přijmu proteinů, jak už napovídá sám název. Na druhou stranu je také potřeba výrazně omezit sacharidy, tedy i cukry – což může být zejména v začátku pro hodně lidí problém.

Jestliže nesnášíte diety v tom smyslu, že se musíte stále hlídat a počítat kalorie, bude pro vás proteinová dieta vítanou změnou. Stejně jako to, že nebudete hladovět, ale můžete si jídla užívat do syta.

Zakoupit u prodejce

KetoMix recenze: výhody přípravků proteinové diety

Jako zástupce proteinové diety jsme vyzkoušeli a naší podrobné recenzi podrobili takzvaný KetoMix. Tento dietní program je založený právě na proteinové dietě, tedy zvýšeném příjmu proteinů a velmi výrazně sníženém příjmu sacharidů. Podívejme se společně, nakolik je tato dieta skutečně účinná, a nakolik se jedná pouze o marketingově dobře propracovaný záměr. Výsledek vás možná překvapí, ale nepředbíhejme.

 • připravené produkty, které vám ušetří čas i námahu spojenou s přípravou jídel
 • sortiment jídel připravený ve spolupráci s výživovými poradci
 • jídlo bez glutamátů a jiných chemických přísad
 • vyvážený obsah vitamínů a minerálů v jídle
 • výživový poradci dostupní v průběhu programu na konzultaci
 • hubnutí bez hladovění a cvičení
 • poměrně rychlý výsledek, především ale bez takzvaného jojo efektu
 • sortiment vhodný pro celiaky i vegany
 • poměrně velký výběr jídel či nápojů

Nevýhody produktů KetoMix a celkově ketonové diety

Přestože nevýhodou by mohlo být, že se jedná o takzvané „hotovky“, není tomu tak. Vyvážený obsah vitamínů a minerálů, stejně jako dalších živin, nedělá z „hotovek“ špatnou a nevyváženou stravu. Jedinou možnou a opravdovou nevýhodou ale u KetoMix diety je, že za hotová jídla a další sortiment utratíte opravu velkou spoustu peněz. Levněji by vás vyšlo takové jídlo uvařit, ale na druhou stranu vás bude stát ještě další čas na nákup a přípravu podle receptu.

 • poměrně vysoká cena KetoMix produktů

Doporučené užívání přípravků KetoMix a strava proteinové diety

Přípravky KetoMix byste měli jíst prakticky stejně, jako jíte své běžné jídlo. Měli byste tedy dodržovat snídaně, oběd a večeři – dopřát si ale můžete i svačiny, pokud bez nich nevydržíte. Cílem skutečně není zbytečně hladovět, ale upravit celkově stravu. Do svého jídelníčku můžete vybírat z opravu širokého spektra produktů, což je obrovská výhoda, že se vám nabídka jen tak neomrzí. Vašim cílem během ketonové diety bude jíst pouze produkty neobsahující sacharidy.

Je mýlkou, že existují produkty zcela bez sacharidů. Každé jídlo bude obsahovat alespoň nějakou část sacharidů, ale denně byste neměli překročit přibližně 10–15 g sacharidů, aby se tělo dostalo do takzvaného stavu ketózy.

Pro koho je KetoMix proteinová dieta vhodná?

Ketonová dieta je vhodná pro všechny, kteří potřebují, nebo chtějí zhubnout. Jak už bylo zmíněno, její obrovskou výhodou je, že nemusíte hladovět a podstupovat všechny ty „šílenosti“ jako u klasických diet. Díky proteinové dietě jen vyměníte to, co jíte – jednoduché. Vhodná je také pro všechny, kteří chtějí změnit své stravovací návyky a jíst zdravěji, stejně jako pro ty z vás, kteří chtějí úplně změnit svůj životní styl. Začít změnou jídelníčku se vyplatí, protože má obrovský vliv na náš život.

Potřebuje opravdu zhubnout, nebo je to jen váš pocit? Vypočítejte si BMI (Body Mass Index) a zjistěte, jak na tom doopravdy jste.

Kde zakoupit KetoMIX?

Složení produktů KetoMix

Obecně můžeme říci, že složení KetoMix produktů je prospěšné a zdravé. Pokud budete potřebovat složení jednotlivých jídel, najdete je vždy na obalu. Avšak díky tomu, že si KetoMix zakládá vyvážené stravě plné minerálů a vitamínů, nemusíte se bát, že by vám některý z těchto prvků chyběl – právě to je častý jev u lidí, kteří prosazují ketonovou dietu „na vlastní pěst“ bez odborně sestaveného jídelníčku.

 • Sojový protein – sója je z rostlinných zdrojů proteinu tím nejkvalitnějším, proto se využívá také při výrobě jídel KetoMix.
 • Syrovátkový protein – jednoznačně jeden z nejlepších zdrojů proteinů mezi sportovci, také nejvyužívanější. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších zdrojů bílkovin. Napomáhá tak k udržení i budování svalové hmoty.
 • Bramborová vláknina – vláknina je velmi důležitá, podporuje totiž střevní mikrobiom. Ve své podstatě se jedná o oblíbené prebiotikum, jen v jiné podobě, než ho známe. Navíc omezuje chutě a pocit hladu.
 • Lněné semínko – nerozpustná vláknina, která napomáhá vstřebávat živiny z potravy. Podporuje správnou činnost střev a čistí je – snižuje vstřebávání toxinů a napomáhá jejich vyloučení.
 • Kyselina listová – má výrazný podíl na metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin. Obsahuje a nahrazuje látku, kterou si tělo jako jednu z mála samo neumí vyrobit. Napomáhá tak správně fungovat našemu metabolismu.

Hodnocení programu KetoMix a proteinové diety

Rozhodně musíme ketonovou dietu KetoMix doporučit. Nabízí totiž přesně to, co každý, kdo začíná s dietou, potřebuje. Pečlivě sestavený jídelníček na míru, konzultaci s opravdovými odborníky a výživovými poradci, předpřipravená jídla a podobně. Ketonová dieta je bez správného vedení pro tělo nešetrná, protože může dojít k absenci některých živin a minerálů či vitamínů. KetoMix je ale sestaven tak, aby k ničemu takovému nedošlo – navíc bez chemie.

Podívejte se na další zdravé zásady stravování, bez kterých se neobejdete. Ukážeme vám, jak jíst ještě zdravěji a hubnout efektivně za každých okolností.

Ketomix - Ketonová dieta a zkušenosti z Heuréky

Časté dotazy aneb co vás nejvíce zajímá o proteinové dietě a produktech KetoMix

Opravdu je tato dieta bezpečná?

Ano, je navržena společně s odborníky a výživovými poradci, aby nedošlo k podvýživě, absenci důležitých živin, minerálů nebo vitamínů. Jídla jsou připraveny tak, aby byla pestrá a vyvážená, pokud budete užívat KetoMix stravu, je vše bezpečné.

Za jak dlouho uvidím první výsledky?

První viditelné výsledky jsou individuální. Pokud jde pouze o shozené kilogramy na váze, ty uvidíte už během prvního týdne. Opravdu ale shazovat tuky tak, abyste to poznali na své postavě, začnete průměrně za 14 dnů, nejpozději do měsíce musíte změnu vidět.

Je KetoMix dieta vhodná pro každého, opravdu každý zhubne?

Ano, KetoMix dieta je navržena tak, aby odpovídala biochemickým procesům v těle, a ty fungují na každého. Pokud budete dodržovat všechny zásady, zhubnete, to vám garantujeme.

Měl bych konzultovat ketonovovu dietu s lékařem?

Obecně to není potřeba, ale pokud trpíte například onemocněním jater, zažívacího traktu nebo je vám více jak 80 let, měli byste tuto dietu s lékařem konzultovat. Každopádně konzultovat ji nakonec můžete vždy, nic tím nezkazíte.

Jak dlouho musím držet dietu?

Doba, po kterou budete ketonovou dietu držet, záleží jen na vás. Nicméně pokud chcete dosáhnout alespoň nějakých trvalých výsledků, je dobré držet tuto dietu alespoň 4 týdny. Nízkosacharidové stravování a proteinová dieta je totiž více než dieta opravdový životní styl, takže na ni můžete zůstat prakticky libovolně dlouhou dobu. Avšak pokud s ketonovou dietou začínáte, neměla by najednou být delší než šest týdnů.

Zakoupit přímo u výrobce

Závěr: doporučujeme KetoMix?

Výsledek naší KetoMix recenze vás určitě zajímá ze všeho nejvíce. Vyplatí se tedy vyzkoušet KetoMix a pustit se do ketonové diety? My říkáme, že ano! Opravdu stojí za to, tuto proteinovou dietu vyzkoušet, protože na rozdíl o jiných diet není postavena na hladovění a odpírání si dostatku stravy. Jídla je hodně, je vyvážené a existuje velká šance, že si ketonovou dietu pro své vlastnosti zamilujete. Navíc opravdu funguje, už za měsíc můžete shodit až 10 kg, mnohdy i více – záleží na počáteční váze.

Proč vyzkoušet ketonovou dietu – Video

Zázračná voda a její tajemství – Proč je tak důležitá?

Voda je nejrozšířenější látkou na Zemi. Oproti jiným kapalným látkám vykazuje řadu výjimečných vlastností, fyzikálních i chemických. Kromě těchto vlastností vykazuje ještě minimálně jednu specifickou. Podle výzkumů dokáže předcházet bolesti a umí ji dokonce i vyléčit....

60 denní výzva do plavek: Zhubněte do léta

Pokud jste četli můj článek „Jak se připravit na plavkovou sezónu“, máte náskok, pokud ne, krátké shrnutí: Důležitá je motivace - ujasněte si, proč a kvůli komu chcete zhubnout. Naučte se vybírat si a jíst jen ty „zdravé potraviny“. Vyhýbejte se slazeným nápojům a...

KetoFit recenze: ketonová dieta pro zdravé a rychlé hubnutí, která skutečně funguje

Dnešní doba velmi přeje různým novým způsobům stravování a životního stylu. Jedním z nich je i nízkosacharidová strava, tedy spíše až takzvaná ketonová dieta, chcete-li keto dieta. Různé způsoby stravování se k nám samozřejmě dostávají ze zahraničí, kde je právě...

Jak se připravit na plavkovou sezónu bez stresu a drastických diet – 1. část

Zhubnout do léta, vůbec nemusí být nereálný plán. Chce to ovšem motivaci. Vnitřní. Ta vnější vás totiž může vést jen pár dní či týdnů, ale nevydrží vaše první pochybnosti. Klidně hubněte zároveň s partnerem nebo kamarádkou, ale sami za sebe a pro sebe. Ještě než...

KetoMix recenze: unikátní proteinová dieta, která slibuje kila dolů

Dnešní doba by se také dala jinak nazvat „dobou obézní“. Bohužel stále více z nás si neví rady se svou váhou. Průzkumy ukazují, že nadváha je zcela běžná a do obezity většina z této skupiny nemá daleko. Dokonce ani u dětí není obezita ničím výjimečným. Často je to...

Blendea Supergreens: detoxikace a očista organismu nebyla nikdy tak chutná a s takovými výsledky, navíc v BIO kvalitě

Detoxikace organismu a takzvané superpotraviny jsou stále více rozšířeny také u nás. Je to dáno současným trendem, který upřednostňuje zdravé stravování a detoxikaci. Právě detoxikace má za následek zbavení těla přebytečných a mnohdy škodlivých látek, stejně jako má...

Zdravé stravování se bez těchto hlavních zásad neobejde

Abychom byli zdraví, měli BMI v normě a dožili se vysokého věku, náš jídelníček by měl být správně vyvážený co do obsahu a poměru bílkovin, sacharidů a tuků. Měl by také obsahovat dostatečné množství vitaminů, minerálů a nenasycených mastných kyselin. Konzumované...

Ryby a mořské plody – Proč je jíst a na co si dát pozor

Dnešní doba si žádá nízkoenergetickou stravu a tak stoupá i obliba rybího masa a mořských plodů. Mořské ryby jsou pro nás důležitým zdrojem přírodního jódu, obsahují rybí tuk, proteiny, stopové prvky a množství vitamínů A, B, a D. Nejčetnějšími minerály v rybách i...

Hlavní zásady zdravého stravování u dětí

Zásady zdravého stravování jsou jednou z důležitých hodnot, kterou můžete předat svým dětem. Pokud jim půjdete příkladem, nebudete jim předčasně předávat zodpovědnost za výběr konzumovaných potravin a dokážete jim vysvětlit pozitiva a negativa jednotlivých potravin či...

10 tipů na zdravé sladkosti se kterými bude hubnutí chutnější

První chuť, kterou ve svém životě poznáme, je sladká chuť mateřského mléka. Proto se nám nevyhnutelně zapíše do podvědomí a máme ji doživotně spojenou s pocitem lásky a bezpečí. Je pochopitelné, že se v životě chuť na něco sladkého objevuje. Není však v pořádku, jakou...
Zázračná voda a její tajemství – Proč je tak důležitá?

Voda je nejrozšířenější látkou na Zemi. Oproti jiným kapalným látkám vykazuje řadu výjimečných vlastností, fyzikálních i chemických. Kromě těchto vlastností vykazuje ještě minimálně jednu specifickou. Podle výzkumů dokáže předcházet bolesti a umí ji dokonce i vyléčit....

60 denní výzva do plavek: Zhubněte do léta

Pokud jste četli můj článek „Jak se připravit na plavkovou sezónu“, máte náskok, pokud ne, krátké shrnutí: Důležitá je motivace - ujasněte si, proč a kvůli komu chcete zhubnout. Naučte se vybírat si a jíst jen ty „zdravé potraviny“. Vyhýbejte se slazeným nápojům a...

Zdravé stravování se bez těchto hlavních zásad neobejde

Abychom byli zdraví, měli BMI v normě a dožili se vysokého věku, náš jídelníček by měl být správně vyvážený co do obsahu a poměru bílkovin, sacharidů a tuků. Měl by také obsahovat dostatečné množství vitaminů, minerálů a nenasycených mastných kyselin. Konzumované...

Kateřina Váchová
Kateřina Váchová

Blogerka, výživový poradce

Jsem „profesionální“ matka. Ráda se vzdělávám v oblasti psychologie, pedagogiky, medicíny i zdravé výživy. Mám ráda turistiku, focení přírody a s oblibou vařím. Jsem tolerantní, umím naslouchat a jsem příznivkyně neautoritářského vedení výchovy.