Unikátní tipy na svačiny pro děti

Vymyslet ideální svačinu pro děti není snadné. Děti jsou často velmi vybíravé a nespokojí se s málem. Pokud jim chystáte svačiny, které nemají rády, může to skončit až tak, že si budou místo nich kupovat různé bagety a jiná jídla v rychlém občerstvení, případně pak cukrovinky a podobně.

Dohlídnout na správnou životosprávu dětí je nesnadné. My vám ale ukážeme 7 snadných, a přitom jedinečných tipů na zdravé svačiny pro děti.

Proč dohlížet, aby děti jedly zdravé svačiny?

Jednoduše proto, že stále více dětí je obézních a toto riziko hrozí také u vašeho dítěte. Dětská obezita je problémem současné doby. Odborníci odhadují, že se tento problém týká až 30 % dětské populace – a poměr stále roste.

Často je to dáno špatnou životosprávou, kterou děti převezmou od rodičů. Na druhou stranu není ani výjimkou, že přestože se rodiče snaží dítěti chystat zdravé svačiny, přesto raději děti vyhledávají jiné jídlo, typicky rychlé občerstvení.

Podívejte se na příčiny dětské obezity, zároveň vám poodhalíme inspiraci ideálního jídelníčku.

Tajemství je v chutných a zároveň zdravých svačinách pro děti

Nachystat dítěti zdravou svačinu není složité a zvládne to každý. Jenže pouze zdravé svačiny dětem nechutnají – jen si vzpomeňte na sebe v jejich věku. Tajemstvím takových svačin, které děti sní, je především jejich chuť.

Musí být chutné a zároveň zdravé. Možná vás napadne, že právě tato kombinace je utopie, ale není to pravda. Ukážeme vám 7 zdravých, a přitom chutných tipů na svačinu pro děti.

Dopřejte dětem i sobě něco dobrého

Proteinové palačinky od Ketofit

Proteinové palačinky KetoFit

Proteinové PalaČinky s 50 % proteinu a upraveným obsahem sacharidů, které jsou ideální ke konzumaci po ukončení proteinové diety, aniž by hrozilo opětovné nabírání váhy. 1000 g je 50 porcí.

Zjistit více informací
Palačinkový mix Warrior

Proteinové palačinky Warrior

Směs se sladidlem na přípravu chutných a výživných palačinek s vysokým podílem hodnotných bílkovin, zdravých tuků a potřebné vlákniny. 50.7% podíl bílkovin s rychlou a jednoduchou přípravou.

Zjistit více informací
Proteinové palačinky od Ketomix

Proteinové palačinky KetoMix

Proteinová palačinka KetoMix je skvělým pomocníkem nejen během ketonové diety. Jako lehkou svačinu nebo večeři ji můžete zařadit i v případě, kdy pouze potřebujete odlehčit svůj jídelníček nebo zamlsat.

Zjistit více informací

Recepty a tipy na zdravé svačiny pro děti do školy

Jakou malou inspiraci pro zdravé svačinky pro děti, jsme vám vypsali 5 tipů, které máme sami odzkoušené na svých dětech. Vy nejlépe znáte své děti, proto můžete některé ingredience nahradit jinými.

Berte u dětí stravovací návyky zodpovědně, protože tyto návyky si mnohdy nesou do dospělosti a následně je předávají zase svým dětem. Jak se říká, “kuj železo, dokud je žhavé”. V pozdějším věku je obtížnější změnit stravovací návyky.

1. Zeleninové karbanátky se zdravými hranolky

Tento tip můžete použít i jako plnohodnotný oběd. Navíc karbanátky můžete snadno obměnit za něco jiného. Děti mají obecně rády hranolky, ty můžete udělat doma z mrkve, celeru nebo jiné zeleniny – třeba i batátů.

K tomu je samozřejmě vhodný dip, který snadno uděláte pomocí zakysané smetany, například s bylinkami, česnekem a podobně. Tento tip opravdu není žádná věda, přitom u dětí sbírá úspěchy.

Pokud mají vaše děti raději sladké svačiny do školy, můžete jim je čas od času dopřát. Správnou volbou jsou zdravé palačinky.

2. Sendvič s tuňákem, rukolou a zeleninou

Pokud se vám nechce příliš chystat zdravá svačina pro děti do školy, udělejte kompromis. Není nic špatného na sendviči. Samozřejmě můžete místo bílé mouky použít celozrnný toustový chléb. Dovnitř sendviče dejte tuňáka, rukolu, například trochu čerstvého sýru a uvidíte, jak taková zdravá svačina bude dětem ve škole chutnat.

Vyzkoušejte také sendvič s oblíbenou zdravou vajíčkovou pomazánkou, ukážeme vám, jak ji připravit.

3. Celozrnná bageta se sýrem a rajčaty

Obdobným tipem jako v případě sendviče s tuňákem je také celozrnná bageta. Dovnitř opět můžete dát, co uznáte za vhodné. Osvědčený je sýr, trochu šunky, rajčata a uvidíte, jak si dítě pochutná.

Pořád je to lepší alternativa než třeba jídlo z KFC, které je nutričně nevyvážené a navíc až nezdravě průmyslově zpracované. Bageta je zkrátka trefa do černého.

Svačiny pro děti dělejte s láskou

4. Wrap s avokádem a kuřecím masem

Kuřecí wrapy jsou skvělou pochoutkou. Navíc je můžete udělat doma ve zdravější variantě, než kterou by si děti koupily třeba v automatu nebo v bufetu.

Doporučujeme vyzkoušet například proteinové tortily, do kterých dáte orestované kuřecí maso (dochutit ho můžete, jak je dítě zvyklé), k tomu nakrájíte plátky avokáda, zeleninu a vše zabalíte do wrapu. Takové kuřecí wrapy jsou skvělou svačinou pro děti do školy.

5. Čočkové těstoviny se zeleninou

Další dobrou inspirací na svačiny pro děti jsou čočkové těstoviny. Pokud mají vaše děti rády těstoviny, čočkové těstoviny chutnají podobně – a často ještě lépe. Můžete z nich na svačinu udělat studený salát.

Jednoduše s uvařenými těstovinami smícháte nakrájenou zeleninu a klidně můžete přidat sýr vhodný do salátů, například balkánský sýr. Jde o sytou, a přitom chutnou a zdravou svačinu pro děti.

6. Krabička ovoce a zeleniny

Když nevíte, jakou zdravou svačinu do školy dítěti nachystat, vždy to může zachránit krabička plná ovoce a zeleniny (tedy za předpokladu, že vaše děti zeleninu nebo ovoce jedí).

Jednoduše nakrájíte, co najdete v lednici. Je to rychlé a snadné, přitom výsledek může stát za to, když vše správně zkombinujete. Navíc ovoce a zeleninu by děti měly mít v jídelníčku pestře zastoupenou.

7. Jogurt s ovocem

Podobným tipem na rychlou a zároveň zdravou svačinu pro děti je také jogurt. Dopřejte ovšem dítěti opravdový jogurt, který má jogurtové kultury, proto doporučujeme kontrolovat složení. Není totiž jogurt jako jogurt. Ideálně do jogurtu přidejte ještě ovoce – například borůvky, maliny nebo třeba i kvalitní kousky hořké čokolády.

Inspirace na svačiny pro děti

Kde hledat vhodné inspirace na zdravé svačiny do školy a recepty? Není to žádná věda, stačí kombinovat základní zdravé potraviny a nepotřebujete ani inspiraci.

Kromě toho ale najdete mnoho povedených tipů a receptů na svačiny pro děti také na výživovém konzultantovi. Přinášíme vám zajímavé články z oblasti zdraví a zdravého životního stylu, kam samozřejmě patří také výživově hodnotné jídlo.

Přečtěte si zároveň článek, proč je důležité začít sportovat. Ke sportu byste měli vést také své děti. Mohou tak spálit přebytečné kalorie.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Feminus na zvýšení hladiny estrogenu
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny “špěčky” a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.