Green Coffee neboli zelená káva – pomocník při hubnutí?

Zelená káva neboli green coffeeGreen Coffee, v překladu zelená káva, je poslední dobou populární a často se o ní hovoří. Jde jen o onen další „zaručeně“ hubnoucí přípravek, nebo je na tom opravdu něco pravdivého?

Green Coffee jejedinečný přípravek, který vám pomůže zhubnout za jeden měsíc až 14 kilogramů. Pokud se tak nestane, vaše peníze vám vrítímě zpět. Takováto hesla můžete najít na internetových stránkách či na letácích nebo v časopisech. Krabičku Green Coffee Plus s 60 tabletami koupíte nyní za 299 Kč – cena před akcí 599 Kč. Prodejce navíc tvrdí, že vám přípravek umožní rychlé hubnutí, a to vše bez práce a námahy.

Co je na tom pravdy? Lze tomuto přípravku věřit? Jaké je jeho složení a jak to celé vlastně funguje? Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si následující článek.

Přírodní složení Green Coffee

Zelená káva nevzniká žádnou speciální úpravou kávových zrn a ani nejde o žádný speciální druh kávy. Jedná se o normální zrna kávy typu arabica, která ovšem neprošla pražením. Díky tomu, že zrnka neprošla vysokou teplotou, nepřišla o některé prospěšné složky, které by se pražením odstranily nebo by se jejich obsah velmi radikálně snížil.

K těmto prospěšným látkám se řadí především fenolické sloučeniny. Z nich nejdůležitější pro náš metabolismus je kyselina chlorgenová (obsažená jak v nepražených semenech kávy, tak například i v sušených švestkách, břečťanu nebo v kopřivách). Tato látka pomáhá při štěpení škrobů na cukry a posiluje schopnost vstřebávat cukr ze škrobu. Tyto klinicky prokázané skutečnosti vedou k tomu, že se snižuje celkový kalorický vstup a člověk lépe spaluje. Krom vlivu na metabolismus je třeba zmínit, že kyselina chlorgenová je také významným antioxidantem.

Kromě fenolových sloučenin je ale třeba zmínit i zvýšený obsah kofeinu. Zrna zelené, nepražené kávy totiž obsahují mnohem více kofeinu, než zrna pražená. K tomu je třeba přihlížet při přípravě nápoje z těchto zrn, i při užívání výtažků.

Pro koho je tedy zelená káva určena?

  • Lidi s nadváhou
  • Lidi se sníženou imunitou
  • Lidi trpící únavou

Zelená káva a její nevýhody – jde o podvod?

Je jasné, že zelená káva je v lecčem zdravější, než běžná pražená verze. Ale i ta má samozřejmě nějaké své negativa. Ti, kteří holdují běžné kávě, nadšeni nebudou, ale pokud chcete zhubnout nebo jenom své tělo vyčistit, zelenou kávu oceníte. Zelená káva nemá to nezaměnitelné aroma a chuť je kyselá, ne nahořklá. Zelená káva vám tedy gurmánský zážitek nedopřeje. Její chuť se dá přirovnat spíš k zelenému čaji, než k černé kávě.

Zelená káva a hubnutí

Green coffee plus -299 KčInternet je přesycen příběhy lidí, kteří s green coffee zhubli, a podle kterých stoprocentně účinkuje. Z týmu naší redakce bohužel nikdo tento přípravek nezkoušel. Nicméně z recenzí na internetu i z příběhů našich známých vyplývá, že se nejedná o žádnou zázračnou pilulku. Stejně jako u jiných podobných produktů může být výborným podpůrným prostředkem a jistě je i svým způsobem zdravá. Pokud ale chcete opravdu a trvale zhubnout, budete muset změnit zejména svůj životní styl. Přidat pohyb, sestavit si vhodný jídelníček. A protože káva obecně odvodňuje, nezapomeňte dodržovat pitný režim.

Krom toho, zvažte, zda vám Green Coffee stojí za peníze, které byste za ni utratili. Na trhu existuje spousta dalších přípravků podporujících hubnutí a je tedy na vás, co zvolíte. Pokud už se pro Green Coffee rozhodnete, ať už třeba i pro to, že se jedná o přírodní prostředek, nezapomeňte si vždy zkontrolovat, jaké množství kyseliny chlorgenové (CGA 800) přípravek obsahuje. Kupujte také pouze u ověřených prodejců, existují totiž bohužel i společnosti, které se snaží na klientech pouze vydělat a jejich produkty jsou nekvalitní a užívání by vám nepřineslo žádný výsledek.

Zelená káva | Green Coffee – diskuze

Budeme rádi, když se zapojíte do diskuze a vložíte své zkušenosti se zelenou kávou. Jaký máte na přípravek názor? Co si o něm myslíte?
Přidej komentář

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *