10 tipů, jak začít hubnout

Jedno z nejčastějších předsevzetí do nové roku je zhubnout. Toto téma je pak znovu skloňované na jaře, kdy zjistíme, že se nevejdeme do našich oblíbených plavek, případně se začneme za svou nadváhu stydět. Naši váhu jsme také nuceni náhle řešit například při diagnostikování zvýšených hodnot krevního cukru nebo cholesterolu.

Hlavní faktory ovlivňující váhu se dají shrnout do těchto 3 nosných pilířů:

Jak správně jíst a hubnout?

Aby vaše tělo mohlo být zdravé a udržovat si BMI v mezích normy, je potřeba mu zajistit takové potraviny, aby mělo dostatek makroživin, vitamínů, enzymů, minerálů, fytonutrientů, nenasycených mastných kyselin a vlákniny. Obecně vidím velký nedostatek v průměrném denním množství zkonzumované zeleniny.

TIP: Pomocte si oblíbenými doplňky stravy jako je Ketofit a Ketomix. Rovněž doporučujeme nevynechat detoxikaci organismu pomocí Blendea produktu.

Ze stravy je naopak potřeba vyloučit přidaný rafinovaný cukr, omezit pšeničnou mouku, nekonzumovat slazené nápoje, polotovary plné aditiv a hotové pokrmy z fastfoodů. Je nezbytné se v oblasti výživy sebevzdělat či navštívit výživového poradce, který vysvětlí rozdíl mezi ovesnou kaší a koblihou k snídani.

Změnou jídelníčku vás také provede krok za krokem ebook Jíme zdravě a hravě s celou rodinou. Najdete zde rady jak hubnout, včetně 52 zdravějších receptů. Dozvíte se jaké koření používat v rámci prevence vzniku zánětu v těle či třeba jaké byliny vyzkoušet k léčbě nachlazení.

Vysoký cholesterol: Trápí vás vysoký cholesterol? Pak vám doporučujeme si přečíst recenzi na Cholesten, což je velmi kvalitní produkt na snížení cholesterolu

Jak začít sportovat: 12+ tipů na pohybové aktivity

8 aktivit na zhubnutí pro začátečníky

Univerzální tip na vhodnou pohybovou aktivitu neexistuje. Každý člověk je jiný a každému sedne jiný rekreační sport. Důležité ovšem je, aby zvolená aktivita splňovala požadavky na aerobní pohyb, to znamená, abyste se při ní zadýchali a vaše tepová frekvence dosáhla orientačně hodnoty okolo 130 tepů za minutu.

Někomu vyhovuje cvičit doma, pro někoho je větší motivace a výzva domluvit se s kamarádem, nebo si koupit permanentku do fitcentra. Je potřeba si vybrat aktivitu, která vás bude bavit. Pokud se první vybrané cvičení neosvědčí neváhejte vyzkoušet jiné.

Jaké aktivity máte například na výběr?

  1. Rychlá chůze, turistika
  2. Pomalý až středně rychlý běh
  3. Rekreační cyklistika
  4. Jízda na inline bruslích
  5. Cvičení na trampolínách
  6. Kardio cvičení v domácích podmínkách
  7. Skoky přes švihadlo
  8. Kruhový trénink

TIP: Nezapomeňte pravidelně a dostatečně pít. Kvalitní pitný režim nejen povzbuzuje rychlejší hubnutí, ale umí toho ještě více…

Bez motivace a vytrvalosti to nepůjde

Ještě než půjdete vyhledat nejbližší prodejnu zdravé výživy, měli byste si ujasnit, proč vlastně chcete zhubnout. Podmínkou je, abyste toho chtěli dosáhnout sami pro sebe, nikoliv pro vaše okolí. Musíte tedy najít svoji vlastní vnitřní motivaci.

Ať už je to touha po užším pasu, plochém břichu, úleva pro přetěžované klouby, snaha držet krok s vašimi dětmi nebo jediná možnost, jak se vyhnout lékům na nemoci vyplývající z nadváhy, které mají nepříznivé vedlejší účinky.

Znáte, těchto 10 tipů na zdravé sladkosti se kterými bude hubnutí chutnější

I přesto že najdete silnou motivaci, bude občas potřeba zapojit i vaši pevnou vůli. Kromě navýšení pohybové aktivity bude zapotřebí odolávat pokušení ve formě všudypřítomného slazeného pečiva, sušenek, zákusků, smažených pokrmů apod. Určitě vás ale potěší informace, že zdravý životní styl neznamená, že musíte cvičit denně a že už si nikdy nemůžete dopřát nic sladkého, slaného či tučného.

Pohybovou aktivitu stačí provozovat 4x týdně, protože svaly potřebují čas na regeneraci. Co se týká zdravého stravování, mělo by být vaším cílem, aby zdravé potraviny převažovaly nad těmi nezdravými v poměru 80:20. Takže prostor pro „zhřešení“ tu je, ale využívejte ho uvážlivě a nepravidelně.

TIP NA ČLÁNEK: Zdravé stravování se bez těchto hlavních zásad neobejde

Co je jo-jo efekt a jak se mu vyhnout?

Jojo efektem se rozumí opětovné přibírání kilogramů poté, co se skončilo s dodržováním nějaké diety. Způsobuje ho skutečnost, že tělo má ve zvyku vytvářet si zásoby na horší časy. Po redukci kilogramů, v okamžiku, kdy začnete opět jíst, se tělo začne připravovat na další období chudoby a přestane spalovat.

Jo-jo efekt je většinou důsledkem rychlých nebo jednostranných diet, při kterých organismus strádá nedostatkem živin. Případně při stravování nepravidelném, nárazovém nebo nekvalitním. Tohoto fenoménu se můžete vyvarovat počátečním nastavením pro vás přijatelně udržitelného jídelníčku. Nesmíte své nové stravovací návyky brát jako dočasnou dietu, ale jako nový dlouhodobý životní styl.