Chcete zhubnout a být zdraví? Začněte lépe spát

Jestliže se někomu svěříte, že chcete zhubnout, dostanete rady jako „víc sportuj, méně a zdravěji se stravuj“. Není to však tak jednoduché, jak to vypadá. Při hubnutí nadbytečných kilogramů je důležitý i spánek. Ten je však často opomíjený.

Tělo chce spánek za odměnu

Pokud jste zkoušeli víc se hýbat a méně jíst, občas jste došli do stavu, kdy už to prostě nešlo. Cítili jste se unaveně a vůbec jste neměli chuť přemýšlet o zdravé stravě, natož cvičit. Tenhle stav není jen lenost a ztráta motivace, jak si mnozí myslí.

Vyzkoušejte námi testovaný produkt na zlepšení spánku Dreamly a rána budete zvládat snadněji

Ketomix 20% sleva - Na vše

Je to způsobeno především nedostatkem spánku. Práce, jídlo a cvičení, to všechno vás zaměstnává. V tomhle kolotoči je jednoduché zapomenout dostatečně spát. Tělo si ale spánek zaslouží, zvláště při dietě a cvičení. Když ho tělo nemá dostatek, dává vám to pěkně najevo.

Spánek a hubnutí se vzájemně propojuje

Nedostatek spánku, přesněji méně než 7 hodin spánku denně, může nepříznivě působit na redukční diety a na cvičení. Výsledky jsou z výzkumu Annals of Interal Medicine. Dobrovolníci držící dietu byli zavřeni ve studiu a spali různě dlouhou dobu. Ti, kteří odpočívali dostatečně, opravdu hubli. A co je rozhodně pozitivní, polovina váhy, kterou zhubli, byla tvořena tukem. Jak můžete vidět, spánek a hubnutí spolu úzce souvisí.

Zkvalitněte si stravovací návyky a začněte hubnout s Ketomix nebo Ketofit

Když neměli možnost spát, množství zhubnutého tuku se zmenšilo, a to až o polovinu, a to přesto, že drželi stejnou dietu. Po jednotlivých jídlech se tito nevyspané lidé cítili více a dříve hladoví, krom toho neměli ani dostatek energie na sportování. Výsledky jsou tedy jasné. Nevyspalí lidé zhubli o 55% méně tuku, než lidé vyspaní, i když drželi stejnou dietu.

Nedostatek spánku mění tukové buňky

Když se špatně vyspíte, jste vyčerpaní, unavení, zmatení a kapku nevrlí. Podobně se po nevydařeném spánku cítí i vaše tukové buňky. Jestliže tělu odepřete spánek, rozkolísáte svůj metabolismus. Vědci z Chicagské univerzity se domnívají, že k rozhození metabolismu postačují jen čtyři dny spánkové deprivace, což je prakticky necelý jeden týden.

TIP: Zaručené způsoby, jak po ránu nastartovat metabolismus

Pomoci si můžete kofeinem, ten je zázračný. Hormony, které ve vašem těle řídí tukové buňky, takto nepracují. Osm hodin spánku je luxus, který si nemůžeme často dovolit, ale jestliže se rozhodnete pro sportování a pro zdravé stravování, byla by škoda to zazdít nedostatečným spánkem.

Pokud se vám líbil tento článek, budeme rádi, když jej doporučíte přátelům. Udělat to můžete přes odkazy pod článkem.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Blendea SUPERPROTEIN - Rychlejší hubnutí a detoxikace organismu
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny “špěčky” a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.