Jak nastartovat metabolismus po ránu

Pro hubnutí samotné je metabolismus hodně důležitý. To ví určitě každý, kdo někdy nějakou tu dietu držel. Metabolismus je vlastně látková přeměna. A právě látková přeměna je pro správnou práci našeho organismu důležitá. Metabolismus člověku pomáhá spálit kalorie a látky, které běžně přijímáme z potravy, se tak mohou rozkládat.

Poté se zpracovávají a využívají se jako energie pro nejrůznější činnosti organismu, nebo jsou použity jako stavební prvky pro obnovení tkání v lidském těle. Když je v lidském těle metabolismus zpomalen, tuky se neodbourávají tak rychle a tím pádem se ukládají. A to má vliv na tloustnutí, což nikdo nechce.

Vyzkoušeli jste už oblíbené proteinové diety Ketomix a Ketofit? My, ano. S výsledky jsme byli velmi spokojeni a podělili jsme se o ně v recenzích.

Zhubněty rychle a levně - Jídelníček zdarma

Co způsobuje špatný metabolismus?

Existuje několik faktorů, které mají vliv na nedostatečné nebo špatné fungování metabolismu. Způsobeno to může být částečně genetikou. I s tím však už dnešní odborníci ví, jak pracovat.

Zpomalený metabolismus může být také způsoben vlivem zdravotních komplikací, což znamená například špatnou funkcí štítné žlázy. Mnohem častěji je však důvod špatného metabolismu jednodušší, je to způsobeno vlivem špatného životního stylu.

Chcete nastartovat metabolismus? Pak vás jistě bude zajímat detoxikace organismu. Zbavte se škodlivých látek.

Neustále držení diet

Ti, kteří neustále drží jednu dietu za druhou, jsou nejohroženější skupinou. Tělo těchto lidí, kteří žijí dietami, si zvykne na strádání (kdy držíte dietu). Automaticky pak, když začnete jíst běžným způsobem, energii v těle ukládá do tukových zásob „na horší časy“.Chcete se z tohoto kolotoče dostat ven a svůj metabolismus směrovat správným směrem?

Začít už od rána

Musíte změnit svůj životní styl a také svůj denní rytmus. A kdy jindy začít, než od samého rána! Jakmile se probudíte, vypijte sklenici vlažné vody s vymačkaným citrónem. Teplá voda je pro organismus vhodná, není to pro něj takový šok. Vláknina v citronové šťávě a její zásaditost pak nastartuje spalování tuků.

Zkoušeli jste už tuto metodu? Máte neodbytný pocit, že vám to vůbec nepomáhá? Vyzkoušet můžete dvě lžičky jablečného octa, které rovněž smícháte s vodou.

Snídaně = Důležitý start do nového dne

Po sklenici vlažné vody s citrónem byste se měli nasnídat, a to ideálně do hodiny. Když den začnete bez snídaně, přímo si koledujete o zpomalený metabolismus. Organismus byl bez příjmu potravy celou noc, a proto je důležité tělo co nejdříve nastartovat. Když vaším prvním jídlem bude až v poledne oběd, spálíte během dne daleko méně kalorií.

Vaše snídaně by měla být co nejpestřejší. Vyhněte se rychlým cukrům a raději se zaměřte na bílkoviny. Když tělo zpracovává bílkoviny, musí vynaložit mnohem více energie.

Jaká snídaně je tedy vhodná? Vhodné jsou ovesné vločky nebo müsli spolu s bílým jogurtem a ovocem. Popřípadě si dejte plátek celozrnného pečiva s kvalitní šunkou a s pomazánkou z tvarohu.Tato snídaně a složené sacharidy, které obsahuje, vám zaručují, že se vám vyhne i náhlý pocit hladu, kterému se také říká vlčí hlad. Metabolismus tuků můžete podpořit, když si k snídani připravíte zelený čaj. Ten je totiž skvělým antioxidantem.

TIP: 10 tipů na zdravé sladkosti se kterými bude hubnutí chutnější

Stop přejídání! Jezte pravidelně!

STOP přejídáníNení dobré také vynechávat dopolední svačinu, která by měla přijít na řadu dvě až tři hodiny po snídani. Malá svačinka se doporučuje také v odpoledních hodinách.

Během hlavních jídel se vám vyhne problém s přejídáním a metabolismus bude neustále pracovat. Díky tomu budete mít dostatek energie po celý den a kalorie také budete během celého dne spalovat.

Ve zdravém těle zdravý duch!

Lidé, kteří mají pomalý metabolismus, mají také často problémy s pohybem.V práci celý den sedí za počítačem, a během celého dne tak tělo funguje v úsporném režimu. A pro metabolismus je toto hotová tragédie. Nicméně práci člověk neovlivní. Když to nejde jinak, dopřejte si pravidelné protažení celého těla v práci. Stačí jen pár minut, ale pravidelně.

PRO RODIČE: Proč přibývá obezita u dětí a proč za to mohou rodiče?

Nejlépe svůj metabolismus urychlíte tím, že začnete pravidelně cvičit. Pokud se překonáte, ráno vstanete a půjdete se proběhnout, urychlí se tím nejen váš metabolismus, ale také se vám bude lépe pracovat. A po psychické stránce se budete cítit mnohem lépe. Tělo spálí daleko více kalorií po intenzivním aerobním cvičení. Spaluje tak kalorie i několik hodin po cvičení.

Když budete cvičit pravidelně, budete mít také svaly. Ty pomáhají v odbourávání přebytečné energie, a to i v klidu či ve spánku.

Voda živá

Po sportovním výkonu, a zejména po ranním cvičení, musíte své tělo dostatečně hydratovat, a to ideálně čistou neperlivou vodou. Dalším nepřítelem hubnutí nadbytečných kilogramů je nedostatečný pitný režim. Lidský organismus je tak dehydratovaný a jen velmi těžko se spalují kalorie.

Kofeinu jen málo

Káva je diuretikum, což znamená, že lidský organismus dehydratuje. Proto se kávě vyzkoušejte po ránu vyhnout. Sice vás na nějaký čas povzbudí, ale potom budete utlumení a zpomalí se i vaše spalování.

Aby tělo správně fungovalo, nezapomínejte na spánek. Ten totiž pomáhá vašemu metabolismu v tom, aby nebyl špatný a rozhozený.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Zhubněte rychle a levně - Jídelníček zdarma
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.