Zázračná voda - Nečekejte na žízeň

Voda je nejrozšířenější látkou na Zemi. Oproti jiným kapalným látkám vykazuje řadu výjimečných vlastností, fyzikálních i chemických. Kromě těchto vlastností vykazuje ještě minimálně jednu specifickou. Podle výzkumů dokáže předcházet bolesti a umí ji dokonce i vyléčit.

Průkopnický lékař Fereydoon Batmanghelidj popisuje v několika svých knihách (například Voda zdravá, léčivá, životadárná), na základě více než dvacetiletého klinického a vědeckého výzkumu, jaké funkce zastává voda v našem těle. Vysvětluje, jak samotná voda dokáže pomoci při obrovském množství zdravotních problémů.

Jeho teze, že pouhým upravením příjmu tekutin a soli můžete léčit a předcházet řadě nemocí, zní fantasticky. Pro všechny kromě lidí z farmaceutického průmyslu. Léčba vodou by totiž vedla k zastavení užívání některých drahých léků na předpis.

Zhubněty rychle a levně - Jídelníček zdarma

TIP NA ČLÁNEK: Ketonová dieta pro zdravé a rychlé hubnutí, která skutečně funguje

Co všechno dokáže vyléčit voda

Tělo dává dehydrataci najevo bolestí. V závislosti na tom, kde se dehydratace usadila, cítíte bolest. Bolest je známkou nedostatku vody v těle a nedostatek vody ve skutečnosti stojí za většinou zdravotních problémů v naší společnosti.

Voda hraje důležitou roli při následujících i mnoha dalších zdravotních potížích a onemocněních:

  • onemocnění srdce a mozková mrtvice – voda je nepostradatelným pomocníkem v prevenci ucpávání arterií v srdci a mozku
  • infekce – voda může zvýšit účinnost imunitního systému při boji s infekcemi a rakovinotvornými buňkami
  • deprese – voda napomáhá tělu přirozeně doplňovat přísun neurotransmiteru serotoninu
  • poruchy spánku – voda je nezbytná k vytváření přirozeného spánkového regulátoru, melatoninu.

I například únava po ránu či hněv jsou známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby jednal nebo se vyrovnal s nějakou informací. Dále má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému.

Inteligence našeho těla spočívá v tom, že se nastartuje program řízení sucha a pak se objeví alergie, které jsou známkou dehydratace, protože systém, který reguluje vyvážení vody v těle, potlačuje v této energeticky náročné situaci imunitní systém. Pak dostanete astma.

TIP NA ČLÁNEK: Unikátní proteinová dieta, která slibuje kila dolů

Dýcháním ztrácíme každý den asi litr vody. Ten potřebujeme doplnit. Když jej nedoplníme, tak tělo svírá průdušky a ucpává díry. Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma. Velmi rychle po doplnění tekutin, v řádu několika málo hodin se dýchání stává zcela normální. Inhalátory již nebude potřeba.

Zázračná voda - Nečekejte na žízeň

Proč nečekat na žízeň?

Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie. Do doby, než dostaneme žízeň, ztratíme energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jsme dostali žízeň. Podle Dr. Batmanghelidje potřebuje průměrný člověk dva litry vody denně. Ve skutečnosti potřebuje čtyři litry vody denně, ale dva litry musíme dodat. Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách.

Toto množství vody potřebujeme k výrobě alespoň dvou litrů moči. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení. Když moč zežloutne, znamená to, že se tělo začíná dehydratovat a když z oranžoví, pak je tělo skutečně dehydratováno a některé části těla touto dehydratací trpí.

Další ukazatelem ne/dostatečné hydratace je stav naší kůže. Je-li kůže hezká, uvolněná a hladká, pak jsme hydratovaní. Pokud je zmuchlaná a seschlá, znamená to dehydrataci. Krabatý povrch na obličeji starších lidí je známkou dehydratace.

Od věku 20 let se postupně, nepozorovaně, stáváme dehydratovaní, aniž bychom o tom věděli. Ztrácíme naše vnímání žízně. Když se dostaneme do věku 70 let, můžeme být naprosto a viditelně žízniví, a přesto nerozpoznáme potřebu pít vodu, i když by byla voda položena vedle nás.

Toto bylo potvrzeno následujícím experimentem. Vědec požádal skupinu starších lidí, aby po dobu 24 hodin nepili vodu. O to stejné požádal skupinu mladých lidí. Po 24 hodinách, když byla voda k dispozici, starší lidé nepoznali, že mají žízeň.

Další chronickým problémem, který by se dal vyřešit pravidelným přijímáním tekutin, je hypertenze.  Když není v těle dostatek vody pochází 66 % ztráty vody z nitra buněk. 26 % je z prostředí kolem buněk a pouze 8 % se ztrácí z cévního systému. Přesto lékaři a farmaceutický průmysl arogantně a nevědomě léčí hypertenzi diuretiky.

TIP NA ČLÁNEK: Detoxikace a očista organismu nebyla nikdy tak chutná a s takovými výsledky, navíc v BIO kvalitě

Vodu nelze ničím nahradit

Žádný nápoj typu kávy, čaje či ovocné šťávy, vodu nenahradí. Když dáte tělu nápoje obsahující cukr nebo kofein, tyto dvě látky mají v těle svůj vlastní chemický program. Maří účel potřeby vody. Alkohol navíc zastavuje nouzové systémy přívodu vody do důležitých buněk, jako jsou například buňky mozkové.

V procesu reverzní osmózy vaše tělo filtruje a vstřikuje vodu do buněk a k tomu musí zvýšit krevní tlak, aby mohlo překonat osmotický tah vody ven z buněk, a opětovně vstříknou vodu do buněk. To je důvod, proč se u nás při dehydrataci objevuje vysoký krevní tlak neboli hypertenze. A tento proces reverzní osmózy je zastaven alkoholem. Alkohol zastavuje filtrační systém.

Dostatek vody dokáže bojovat proti běžným potížím, jako je bolest hlavy, únava, bolesti kloubů a mnoho dalších. Dvě sklenice vody by tedy měly být prvním lékem, po kterém sáhnete při migréně nebo jiné bolesti.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Zhubněte rychle a levně - Jídelníček zdarma
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.