Jak na detoxikaci organismu a proč ji aplikovat

Co je to detoxikace? Detoxikace znamená pročištění těla od všech škodlivin, kterými je zanesené. Řízený detox je zejména doporučován ženám před otěhotněním, osobám s plánovaným operačním zákrokem a pacientům, kteří dlouhodobě užívají léky (v takovém případě je vždy nutná konzultace s lékařem). Očista organismu je velmi vhodná i pro osoby bojující s nadváhou a obezitou.

Přestože mají naše játra, ledviny a střeva schopnost každodenní přirozené detoxikace, je doporučováno, aby detoxikaci těla provedl každý, alespoň jednou do roka. Důvody jsou zřejmé, nezdravý životní styl, sedavé zaměstnání, přemíra stresu, nezdravá strava plná cukru, nedostatečný pitný a spánkový režim, minimum pohybu na čerstvém vzduchu, špatné životní prostředí, alkohol a kouření.

TIP NA DETOXIKACE: Otestovali jsme oblíbený a chutný produkt na detoxikaci organismu

Vynikající Slovenské legíny

Díky kombinaci těchto negativních vlivů dochází k překyselení organismu a vzniku acidózy. Člověk se cítí unavený, bez energie, má neurčité bolesti ve svalech, trápí ho ekzémy, akné, průjmy nebo zácpy, které vznikají bez jasných příčin.

Formy detoxikace

Nejúčinnější detoxikace je formou změny životního stylu. Zejména vylepšením jídelníčku. Pro začátek zvyšte váš denní příjem vlákniny. Tu najdete především v ovoci, zelenině, luštěninách a celozrnných obilovinách. Pijte jen čistou vodu, bylinné či detoxikační čaje.

Zcela vynechte slazené nápoje. Vyhněte se konzumaci ultrazpracovaných potravin, jako jsou polotovary, jídla z fastfoodů. Snižte konzumaci masa, mléčných výrobků a slazených pokrmů. Již po sedmi dnech od změny jídelníčku dochází k odpočinutí detoxikačních orgánů a ke zvýšení jejich výkonu.

TIP K HUBNUTÍ: Vyzkoušejte ověřenou dietu na hubnutí s Ketomix nebo Ketofit.

Půst

Existuje i krátkodobá očista organismu ve formě jednoho až vícedenního půstu. Krátké půsty částečně umožňují prodloužit noční regeneraci i odpočinek. Organismus se nezaměstnává procesem trávení a má více času na znovuobnovení sil.

Pravidelné kratší půsty například 1x týdně, pomáhají udržovat stálou hmotnost a v některých případech, při dlouhodobém dodržování, napomohou mírné redukci hmotnosti. Během půstu se může objevit bolest hlavy z nedostatku cukru v krvi.

Půsty nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, děti a diabetiky. Vhodnost musí se svým lékařem konzultovat také osoby akutně i chronicky nemocné a samozřejmě všichni, kteří dlouhodobě užívají jakékoliv léky.

Během půstu není vhodné se přepínat. Po skončení půstu myslete na to, abyste se hned nepřejedli. Jako první jídlo nezařazujte tuky a bílkoviny, ale například nastrouhanou syrovou kořenovou zeleninu nebo kysené zelí.

TIP: Jaké BIO potraviny se vyplatí nakupovat a kde?

Blendea Supergreens: detoxikace a očista organismu v BIO kvalitě

Doplňky stravy pro detoxikaci

Detoxikaci můžete dále podpořit i vhodnými doplňky stravy. Volte přírodních výtažky ve formě kapek, tablet, prášku nebo nápojů. Velmi příznivé ohlasy jsou na přírodní produkt v BIO kvalitě Blendea Supergreens. Produkt neobsahuje lepek, laktózu ani cukr.

Tento doplněk stravy obsahuje kombinaci mladé pšenice (30%), zeleného ječmene (30%), spiruliny (20%) a chlorelly (15%). Díky vícedruhovému složení přípravek velmi dobře chutná, účinně organismus zbavuje toxinů uložených v játrech, zlepšuje pokožku a krevní obraz, stabilizuje hladinu cukru v krvi, posiluje imunitní systém, podporuje regeneraci a pomáhá hubnout.

V novém detoxikačním jídelníčku nesmí chybět zdroje vitamínu C, E, provitaminu A a selenu. Užívejte taktéž ostropestřec mariánský, kopřivu a smetanku lékařskou a další detoxikační byliny.

Nejúčinnějšími zdroji prospěšných antioxidantů jsou například:

  • lesní plody
  • červená paprika, dýně, mrkev
  • rakytník řešetlákový
  • zelený a černý čaj

Detoxikace organismu je vhodná pro každého, s výjimkou probíhající léčby nádorů, při celkovém oslabení, u akutního infekčního onemocnění, v těhotenství a při kojení. Pomůže vám v situaci, kdy   cítíte znatelnou ztrátu energie, chuti do života nebo už vás trápí chronické nemoci.

Je vhodné zvolit detoxikaci zejména pomocí přírodních prostředků, které tělo nezatíží, ale naopak povzbudí, jako je například oblíbená Blendea. Očista organismu by měla vašemu organismu pomoci od bolestí a zase vás naplnit energií.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Feminus na zvýšení hladiny estrogenu
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny “špěčky” a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.