Co znamená překyselení organismu?

Co způsobuje překyselení v našem organismu

Jak odkyselit organismus si řekneme v dalších odstavcích, ale dříve než k tomu dojde, je nutné vědět proč. Překyselení organismu je v současnosti jeden z nejvíce diskutovaných problémů (minimálně mezi laiky), které lidé se zdravím vůbec mají. Většinou k tomuto jevu dochází vlivem špatného stravování, přílišného stresu a hektického způsobu života.

Jak se to celé děje? Naše tělo přirozeně obsahuje kyseliny, které se v těle vytváří látkovou výměnou (kyseliny močová, octová, chlorovodíková a další). Jiné naopak tělo přijímá právě například formou stravy.

Nepřehlédněte těchto 7 tipů na odkyselení organismu

I přesto, že v současné době si lidé konečně začínají uvědomovat tuto stinnou stránku moderního života, problému překyselení organismu v souvislosti se životním stylem se dlouhou dobu téměř nikdo nevěnoval. Kvůli tomuto nedostatku zájmu odborníci, a ani my laici nemáme ponětí, jaké dopady na zdraví jsou s překyselením organismu spojeny.

Jen málokdo si spojí dlouhodobý nadbytek kyselin v organismu s problémy se zdravím, a přitom je možné, že jde o přímý vztah. Pokud je v těle správný poměr kyselých a zásaditých látek, vše je v pořádku a měli bychom být v podstatě zdraví.

Naše výsledky a čtenáři potvrdili, funkční produkt Blendea na účinnou detoxikaci organismu

Když je kyselin nadbytek, zhoršuje se, či se rovnou spouští drtivá většina nemocí. Můžeme říci, že rovnováha kyselých a zásaditých látek je tedy důležitý klíč ke zdraví. V tomto případě bychom se měli zaměřit na odkyselení organismu.

Riziko degenerativních i jiných onemocnění je v tomto stavu téměř nulové! A co to znamená pro nemocného člověka? Zhoršený zdravotní stav je možné znovu zlepšit, musí se však v těle udržet (nebo znovu nastolit) správný poměr kyselin a zásad. A na tom se shodnou i světoví odborníci.

Překyselení organismu má vliv na vaše zdraví

Překyselený organismu vliv na zdravíNejdříve je důležité pochopit, že rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami je přirozený stav  lidského organismu. Nastolování rovnováhy tedy není žádná speciální metoda, která by se používala k léčení různých nemocí. Pokud má tělo vše, co potřebuje, v rovnováze, funguje jako plně vyvážený celek, k tomu také bylo stvořeno. Předzvěst nemoci, nebo dokonce samotná nemoc je jenom důkaz toho, že vaše tělo ztratilo onu potřebnou rovnováhu.

Příčinu nemoci můžete téměř vždycky nějak ovlivnit vy sami. Rovnováhu mezi zásadami a kyselinami v těle si každý určuje svým chováním, respektive stravováním a celkovým životním stylem. Vy sami tak máte velký vliv na své zdraví a na uzdravení. Zdravý jedinec si to často nechce uvědomit. Nemocný zase nemá dost síly na to, aby věřil a uvěřil.

Hubnutí a udržení nízké váhy je snadnější než kdysi. Dnes vám pomůžou produkty jako je Ketomix.

Výsledek pak lékaři vidí ve svých ordinacích, které jsou přeplněné chronicky nemocnými pacienty, kteří nemají vyhlídky na uzdravení. Statistiky nemocnosti, které stále prudce stoupají, a výskyt degenerativních onemocnění, která se stále víc a víc rozšiřují. Lidé, kterých se překyselení organismu netýká, nevěří, protože zatím nemusí.

Příznaky překyselení organismu

Nejčastějším příznakem překyselení žaludku je pálení žáhy, avšak naskýtá se i více příznaku, které mohou být nepříjemnější a omezující než je pálení žáhy. Tohle jsou časté příznaky překyselení organismu:

  • únava
  • nadýmání
  • častý výskyt onemocnění nebo kumulace nemocí v jednu dobu
  • bolesti zubů
  • nespavost
  • špatné dýchání
  • pálení žáhy

Jak na jaterní dietu: Ukázky jídelníčků a receptů pro snadnější začátek

„Každé chronické onemocnění začíná lokálními skrytými acidózami – překyselením žaludku, které pokračují latentní – skrytou acidózou základní substance s odpovídajícími reakcemi buněk. Končí tím, že se v organismu etabluje uzavřený kruh a při následné masivní acidóze, která se může projevit “zatuhnutím“ postižené tkáně, se ztrácí možnost řídit v ní základní životní pochody.“ To prohlásil profesor H. Heine, vedoucí Anatomického a klinicko-morfologického institutu v Německu, na univerzitě ve Wittenu.

Podle profesora je tak šance na uzdravení především díky odbourání chronické acidózy. Toho dosáhnete zvýšením zásob zásaditých látek v těle, samozřejmě kromě jiného, a také uchycením volných radikálů (za pomoci zeleniny nebo vitamínu C). Všechny tyto informace a mnohem více se dozvíte ve výše zmíněné knize Pryč s kyselostí.

Znáte, těchto 10 tipů na zdravé sladkosti se kterými bude hubnutí chutnější

Vše je mnohem jednodušší, než se zdá

Správný poměr kyselých a zásaditých látek je v těle nutností, to už jste asi z předchozího textu pochopili. V normálně fungujícím a zdravém organismu existuje takzvaná acidobazická rovnováha, což je dynamická rovnováha mezi kyselými a zásaditými látkami, rovnováha mezi jejich tvorbou a vylučováním. Kyselost vnitřního prostředí organismu musí být velmi přesně regulována, což je velmi dobře vidět u nejdůležitější tělní tekutiny, kterou je krev.

Její pH je udržováno mezi hodnotami 7,36 až 7,44; s velmi malými výkyvy. Pokud je v krvi naměřeno pH s výrazně nižší nebo vyšší hodnotou (ale maximálně v rozpětí 6,8-7,8), jedná se většinou o nějaké závažné onemocnění nebo akutní poruchu organismu.

Mnoho biochemických pochodů, které se v těle odehrávají, je proto zaměřeno na to, aby pH krve bylo udrženo. Tělo tomu přizpůsobí vše, i to, že jiný orgán bude fungovat nesprávně.

TIP NA ČLÁNEK: Dětská obezita a jak s ní bojovat – Rodiče zamyslete se!

Jak je vidět, pokud máme zajistit v těle acidobazickou rovnováhu, je nutné průběžně kyseliny z těla redukovat. Aby se kyseliny odbourávaly, je nutné mít v těle látky zásaditého charakteru, jako například minerály, stopové prvky a další.

Co na překyselení organismu aneb co jíst při odkyselení organismu?

Co jíst při překyselení organismuCo jíst při překyselení organismu, aby bylo vše v pořádku? Klíčem je zajistit dostatečný příjem zásaditých látek ve stravě. Když do těla přijímáte látek zásaditých málo a kyselých zase moc, tak je vaše tělo ponoukáno používat k odbourávání kyselin látky zásadité, které jsou však již v těle uloženy.

Chrom, který využívá slinivka; hořčík, který využívá nervová soustava; vápník, který využívají kosti a zuby; zinek, který využívá mužská prostata a další.

Díky tomu je dobrá činnost orgánů potlačena a objevují se nemoci, které jsou později chronické. Vše je způsobeno překyselením organismu, které je dlouhodobé.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.