Proteinový nápoj: kdy ho zařadit do svého jídelníčku

Dnešní trh je nasycen doplňky stravy a je velmi obtížné se v něm zorientovat. Pokud byste však měli sáhnout jen po jednom produktu, rozhodně doporučujeme proteinový nápoj. Víte, z jakého důvodu? Nové výzkumy a testy ukazují, že protein není důležitý pouze pro aktivní sportovce, ale i pro lidi, kteří žádný sport nedělají.

Doby, kdy proteinové koktejly patřily pouze do fitness center, nebo posiloven, jsou nenávratně pryč. Kromě velkého počtu benefitů totiž dokonce pomáhají hubnout. My vám ukážeme, proč je vhodné zařadit proteinový nápoj do vaší každodenní rutiny.

TIP: Vyberte si jeden z nejlépe hodnocených proteinových nápojů na trhu

Získejte jídelniček ZDARMA od Ketomix

Co je protein a jaké jsou jeho výhody?

Proteiny, známé také pod pojmem bílkoviny, jsou látky, které mají v našem organismu velké množství funkcí. Kromě stavební, která je všeobecně známá, tak i transportní, zásobovací nebo dokonce ochrannou.

Díky nim máme pevné svaly a také silnou imunitu. Pro dobré fungování lidského těla jsou nepostradatelné. Často však bývají v jídelníčku mnoha lidí nedostatečně zastoupeny. Proto je důležité ho k vyvážené stravě přidat i ve formě doplňků stravy.

  • Pomáhá vám budovat svalovou hmotu, protože má vysokou koncentraci bílkovin.
  • Během dne s ním lehce zaženete hlad a zasytíte se.
  • Napomáhá rychlejšímu hubnutí.
  • Je lépe vstřebatelný než třeba jídlo bohaté na proteiny.
  • vysoký obsah aminokyselin, takže napomáhá k rychlejší a kvalitnější regeneraci svalů.
  • Ideální prostředek do pečení, vyzkoušejte nové recepty.

Proteinové nápoje: proč si je koupit hned teď?

Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem našeho těla. Protein najedeme v našem organismu všude. Je důležité mít jejich přísun pod kontrolou. Vyváženým a pestrým stravováním je možné denní potřebu bílkovin pokrýt.

Většina lidí však nemá náležitý přehled o obsažených bílkovinách v jednotlivých potravinách. Proto je optimálním řešením, jak dopřát tělu ideální množství bílkovin, využití jednoduchosti podání, který nabízí práškový protein.

Nevíte, v jakých potravinách se nachází bílkoviny? Už nemusíte pracně hledat na webu. Přinášíme vám podrobný seznam potravin, ve kterých jsou bílkoviny bohatě zastoupeny.

Nejoblíbenější proteiny, dle našich stálých čtenářů

Green Whey - Syrovátkový proteinový izolát v BIO kvalitě

Green Whey – Syrovátkový proteinový v BIO kvalitě

Syrovátkový proteinový izolát + Syrovátkový proteinový koncentrát v BIO kvalitě.

WPC 80 Lactose Free - syrovátkový protein bez laktózy

WPC 80 – syrovátkový protein bez laktózy

Syrovátkový whey protein WPC80 bez obsahu laktózy, který rozhodně DOPORUČUJEME.

Blendea SUPERPROTEIN - Směs rýžového proteinu a 3 superpotravin

Blendea SUPERPROTEIN vhodný zejména pro ženy

Jedná se o směs rýžového proteinu a 3 superpotravin, který je vhodný především ženám. 

Jak vybrat správný protein pro vás

Na trhu se nachází nepřeberné množství druhů proteinových prášků. Často je nabídka tohoto výrobku tak rozmanitá, že se v ní člověk může ztratit. Nemusíte hned otevírat peněženku a platit výživového poradce. Protein si lehce vyberete i sami. Prvním kritériem při nákupu proteinu je váš styl stravování.

Existují totiž dva základní typy sypkých proteinů a to živočišný a rostlinný. Dále byste měli brát v úvahu různé alergie, nebo potravinové intolerance. Nemusíte se však bát, že se tím váš výběr omezí. Nabídka proteinových nápojů počítá se vším.

Živočišný nebo rostlinný protein?

Svět zdravého stravování vám nabízí dva základní druhy proteinu a to živočišný nebo rostlinný. Živočišné proteiny obsahují bílkoviny z živočišné říše. Tyto výrobky jsou známé pod názvem syrovátkový protein (Whey), který se vyrábí ve formě izolátu, hydrolyzátu, nebo koncentrátu.

Velmi oblíbený je i kaseinový nebo hovězí protein. Ze zástupců rostlinné říše lze vybírat ze sójového proteinu, konopného nebo hrachového proteinu. V obou případech, můžete koupit i vícesložkové proteiny, které obsahují více zdrojů proteinu pro komplexnější pokrytí potřeby bílkovin v těle.

Kdy proteinový nápoj vypít?

Proteinovou pauzu si můžete dopřát v kteroukoliv denní dobu. Je skvělý před tréninkem, kdy vám pomůže zlepšit váš výkon. Vypít ho můžete i po tréninku, což je vhodné pro ty, kteří chtějí budovat svalovou hmotu. Pokud je pro vás prioritou kvalitní regenerace svalů, pak proteinový nápoj konzumujte před spánkem.

Proteinový koktejl je ale i skvělý pomocník při hubnutí. Dokáže efektivně zahnat hlad i chutě Proto je protein doporučován i jako vhodná svačinka během dne. Zařazení proteinového koktejlu do vašeho jídelníčku tedy záleží jen na vašich cílech a prioritách.

Chcete zlepšit vaši fyzičku a zároveň zhubnout do plavek? Ukážeme vám, proč je CrossFit tréninkový program, který vám zaručeně přinese pozitivní výsledky.

Proteinové tyčinky: jaké jsou jejich benefity?

Máte naplánovanou dlouhou cestu a hledáte ideální svačinku? Letíte, jedete autem, nebo chcete doplnit bílkoviny po tréninku. Nejen s tímto vám pomůže proteinová tyčinka. Tato lahůdka je vhodná pro všechny, kteří chtějí mít nutričně vyváženou svačinu vždy po ruce.

Pozor však na jejich složení. Při nákupu dbejte na vyvážený poměr obsahu bílkovin a sacharidů, které daná tyčinka obsahuje. Ne každá proteinová tyčinka je kvalitní a pro tělo prospěšná. Nebojte se vyrobit domácí proteinové tyčinky. Na internetu najdete spoustu receptů k jejich přípravě.

Botanic - BURNUP PRO RYCHLÉ A ZDRAVÉ HUBNUTÍ

BURNUP pro rychlé a zdravé hubnutí

Botanic - HEADSHOT NAKOPÁVAČ PRO GAMERY

HEADSHOT nakopávač pro gamery

Botanic - BRAINUP LEPŠÍ KONCENTRACE, MYŠLENÍ A PAMĚŤ

BRAINUP koncentrace, myšlení a paměť

Co vás nejvíc zajímá u proteinových nápojů?

Můžu smíchat proteinový prášek s mlékem?

Všeobecně se doporučuje míchání syrovátkového a kaseinového proteinu pouze s vodou. Mícháním s mlékem brzdíte vstřebávání proteinu do těla. Protein se složitou výrobní cestou očišťuje od všech zbytečných látek tak, aby výsledný produkt byl pro vás co nejlépe využitelný. Smícháním proteinu s mlékem ho zbytečně obohacujete o látky, které byly z proteinu odstraněny.

Který protein je lepší? Živočišný nebo rostlinný?

Každý druh je vhodný pro někoho jiného. Pokud netrpíte žádnými intolerancemi, není důvod bát se živočišných druhů proteinů, jako je syrovátkový protein. Rostlinné proteiny byly vytvořeny především pro potřeby vegetariánů a veganů. Díky stoupajícímu trendu těchto výživových směrů se nabídka rostlinných proteinů neustále rozšiřuje.

Pokud upřednostňujete vegetariánský styl života, vybírejte z vícesložkových rostlinných proteinů. Ty vám dokáží lépe zajistit komplexní potřebu bílkovin v těle.

Kolik proteinových nápojů můžu denně vypít?

Pravidelný denní přísun bílkovin závisí na doporučeném dávkování, které je pro každý proteinový nápoj odlišné. Skladba vašeho jídelníčku, fyzické aktivity a vaše priority musíte v dávce zohlednit. Kulturista bude potřebovat pokrýt jiný počet gramů bílkovin v těle, než člověk, který chce zhubnout pár kilo navíc.

Jak podporuje syrovátkový protein hubnutí?

Bílkoviny mají jednu skvělou vlastnost, pro kterou jsou všemi výživovými odborníky doporučované. Je to jejich sytící efekt. Po konzumaci bílkovin se budete cítit najezení a přestane vás trápit takzvaný vlčí hlad. Díky tomuto faktu se vytratí chutě na sladké a vy nebudete mít touhu sáhnout do skříně pro čokoládovou tyčinku.

Stále nemůžete zhubnout přebytečná kila? My vám prozradíme 10 tipů, jak efektivně začít hubnout hned teď.

Je možné využít práškový protein i jinak než ve formě koktejlu?

Sypký protein nemusíte konzumovat pouze ve formě koktejlů. Můžete ho použít prakticky v každém receptu ve vaší kuchyni. Skvělý a chutným pomocníkem je například při pečení. Zkuste ho přidat do palačinek, lívanců, bábovky nebo do proteinových tyčinek. Výsledek vás určitě nadchne.

Podpořte hubnutí a zpevňování postavy směsí rostlinných bílkovin, které jsou obsažené v námi oblíbeném BLENDEA SUPERPROTEINU. Jedinečný protein, který obsahuje hrachový i rýžový protein.

Blendea SUPERPROTEIN - Směs rýžového proteinu a 3 superpotravin

Na co nezapomenout u proteinů?

Proteinové nápoje nenahrazují pestrou a vyváženou stravu. Užívají se jako pomůcka k dosažení vašich fitness cílů. Veškeré proteinové doplňky užívejte s mírou a dávkujte podle předepsaných parametrů na obalu výrobku. Při výpočtu vaší doporučené denní dávky bílkovin nezapomeňte zohlednit váš jídelníček a také fyzickou aktivitu.

Dobrým pomocníkem může být on-line proteinová kalkulačka, kde si sami vypočítáte optimální množství. Jestliže si nejste jistí a neorientujete se v číslech, pak vyhledejte výživového poradce, který vám rád poradí.

Věděli jste, že detoxikace organismu může také pozitivně ovlivnit fungování vašeho těla? Inspirujte se přírodou, která vám nabízí sílu superpotravin. Doplněk stravy Blendea supergreens vám pomůže zbavit tělo škodlivých látek a podpoří vaše hubnutí.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Zhubněte rychle a levně - Jídelníček zdarma
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Doplňte rychle bílkoviny, pomocí proteinových nápojů, které jsou velmi populární.
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
Proteinový nápoj
Price
CZK 0
Product Availability
Available in Stock