Jak se připravit na plavkovou sezónu bez stresu

Zhubnout do léta, vůbec nemusí být nereálný plán. Chce to ovšem motivaci. Vnitřní. Ta vnější vás totiž může vést jen pár dní či týdnů, ale nevydrží vaše první pochybnosti. Klidně hubněte zároveň s partnerem nebo kamarádkou, ale sami za sebe a pro sebe.

Ještě než začnete vařit zdravější recepty a hledat nejbližší fitcentrum v okolí, zkuste se zamyslet, proč vlastně máte nadváhu. Kde se nadbytečná kila vzala, kdy jste začali tloustnout? Víte, že jíte nezdravě, máte málo pohybu nebo je to psychická záležitost, kterou řešíte sladkostmi? Pokud totiž nezjistíte pravou příčinu, hubnutí nemusí být úspěšné.

Pokud máte pocit, že se stravujete zdravě, máte pravidelný aerobní pohyb a hřešíte jen výjimečně, je vhodné podstoupit alespoň základní vyšetření u vašeho obvodního lékaře, abyste měli jistotu, že vaši nadváhu netvoří nadbytečná voda nebo nemáte onemocnění štítné žlázy apod.

Feminus pro ženy na zvýšení hladiny estrogenu

Víte, jaké jsou hlavní zásady zdravého stravování?

Jak vůbec začít hubnout

Prvním krokem bylo samotné rozhodnutí o redukci váhy. Ať už je vaší motivací nadcházející plavková sezóna nebo vaše zdraví, nyní je dobré se zorientovat v nabídce zdravých produktů. Naučte se číst etikety a zjistěte, co zdravé tělo potřebujete za živiny, vitamíny a v jakém množství. Tyto základní informace najdete přehledně například v ebooku Jíme zdravě a hravě s celou rodinou.

Nyní už víte, co jíst musíte, co byste měli v jídelníčku omezit a co si máte přestat kupovat úplně. Teď je ta správná doba porozhlédnout se ve vašem okolí nebo na internetu po obchodech nabízející základní nezpracované a BIO potraviny.

Pokud nemáte dosud odvahu přeměnit celý váš jídelníček, nelekejte se, i menší kroky vás povedou k vytouženému cíli. Pro začátek zcela vynechte slazené nápoje, všechny pochutiny s přidaným cukrem a část přílohy nahraďte zeleninou. Už jen tyhle tři obyčejné kroky přinesou první váhový úbytek. Ten vás bude motivovat a získáte odvahu k razantnější změně jídelníčku.

10 Tipů, jak začít hubnout

Dalším krokem ke změně výživy může být upřednostňování přirozeně bezlepkových obilovin (jáhly, pohanka, amarant, quinoa) či nahrazení pšeničné mouky moukou žitnou, kokosovou nebo pohankovou. Dávno neplatí, že zdravá strava nemůže dobře chutnat a vypadat. Nebojte se vystoupit z vaší komfortní zóny a zkuste uvařit něco nového.

Se sortimentem nových zdravějších potravin se vám otevírá i svět bylin a koření. Po zavrhnutí potravin s přidaným cukrem, zavrhněte všechny ochucovaní směsi, plné předražené soli a glutamátů. Jaké byliny vybírat, jak je kombinovat a proč se v kuchyni vrátit k základním surovinám jako je cibule a česnek, i o tom se dočtete v ebooku.

TIP: V mnoha případech mohou pomoci s hubnutím i vybrané doplňky stravy nebo osvědčené diety. Podívejte se například na Ketomix nebo Blendu.

Proč a jak se obrnit psychicky

Mějte reálná očekávání. Nesnažte se zhubnout více než 2 kg měsíčně. Hubnutí nelze uspěchat a nejen vaše hlava, ale i váš metabolismus potřebuje čas na zvyknutí si na nový režim a potraviny s nižším glykemickým indexem.

Neberte váš nový nebo vylepšený jídelníček jako dočasné opatření. Všechno dočasné totiž budete mít tendenci rychle vrátit na původní úroveň. Sestavte si jídelníček tak, aby vám opravdu chutnal a uspokojil vaše potřeby. Jen tak nebudete mít potřebu se odměňovat za to, že ho dodržujete.

Znáte hlavní zásady zdravého stravování u dětí?

Pokud se však ve vašem životě objeví příležitost pro „hřešení“ občas si ji neupírejte. Jídlo by měla být i radost a sdílení příjemných zážitků s přáteli. Takže pokud jste pozvaní na oslavu narozenin či svatby, tak neodmítejte s umučeným výrazem, že nemůžete, že hubnete. Dejte si s chutí jeden zákusek a další den se zase s čistým svědomím vraťte k vašemu zdravějšímu životnímu stylu.

Obklopte se lidmi, kteří vás ve vašem úsilí zhubnout podpoří. Pokud najdete v okolí někoho, komu se už zhubnout podařilo, nenechte si ujít jeho příběh. Nechte se motivovat jeho úspěchem i třeba cestou, která ho dovedla až k cíli. Pokud si nejste jistí, jestli je váš jídelníček správně vyvážený, nebo hubnete příliš pomalu, obraťte se na výživového poradce, který váš nový stravovací režim zhodnotí.

2. část – 60 denní výzva do plavek

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Feminus na zvýšení hladiny estrogenu
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny “špěčky” a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.