Adipex Retard - Hubnutí nebo velmi vysoké riziko?

Adipex Retard je léčivý přípravek (anorektikum), který tlumí nadměrnou chuť k jídlu. Potlačuje pocit hladu, a tím usnadňuje udržování dietních omezení a pokles tělesné hmotnosti. Léčivá látka fentermin se z přípravku postupně v těle uvolňuje. Pomalé uvolňování léčivé látky má za následek nepřerušovaný anorektický účinek trvající nejméně 8 hodin.

Adipex Retard je určen k podpůrné léčbě při dietě u pacientů s obezitou a body mass indexem (BMI) 30 a vyšším, u kterých samotná redukční dieta ke snížení tělesné hmotnosti nestačí. Samotná anorektika nesnižují tělesnou hmotnost. Léčba obezity by měla zahrnovat rovněž dietní, léčebné a psychoterapeutické metody.

Vyzkoušejte raději účinnější, ale hlavně zdravější hubnutí se stravovacími balíčky Ketomix

Získejte jídelniček ZDARMA od Ketomix

Hlavním rozdílem mezi lékem a různými doplňky na hubnutí je fakt, že u předepsaného léku je složení jasně uvedeno, stejně tak účinky a možná rizika. Adipex Retard slibuje zhubnutí a uživatelé také během užívání léku zhubli a to velmi rychle.

Snížení tělesné hmotnosti je větší, jestliže dáváte přednost potravinám s nízkou energetickou hodnotou (libové maso, ovoce, zelenina) a omezíte potraviny obsahující tuky a sacharidy (cukr, mouka, brambory). Po ukončení léčby by se měla nízkokalorická dieta dodržovat ještě 6 týdnů.

Nastartujte tělo k účinnějšímu shazování nadbytečných kil s rychlou a jednoduchou detoxikací

Adipex retard – dávkování a užívání

Vždy užívejte tento přípravek přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Doporučená dávka přípravku je jedna tobolka denně při snídani. Tobolky se užívají nerozkousané a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Přípravek se neužívá večer, protože léčivá látka může způsobit nervozitu a nespavost.

Léčba obvykle trvá 4 – 6 týdnů a neměla by překročit 3 měsíce. Pokud je plánována další léčba, je možné ji zopakovat až po přestávce, která je stejně dlouhá, jako byla předcházející doba léčby.

Nevíte si rady, jak nastartovat zdravé stravovací návyky a co vůbec jíst? Pak využijte služeb ověřených výživových poradců

Adipex Retard bez receptu?

Adipex Retard je přípravek dostupný jen na lékařský předpis. Předepisovat jej mají pouze lékaři se zkušenostmi s léčbou obezity. Užívání léku předchází důkladné lékařské vyšetření. Pacient by měl být pod pravidelným dohledem a léky by neměl užívat déle než 12 měsíců s přestávkami.

Vysokou poptávku po tomto léčivém přípravku podporuje nelegální obchod s tímto přípravkem na internetu. Užívání centrálně působících amfetaminů, kam patří i deriváty jako fentermin, je spojeno s potenciálním rizikem farmakologické tolerance a zneužívání. Hrozí, že bude vzrůstat počet lidí závislých na tomto léku.

TIP: Jak na detoxikaci organismu a proč ji podstupovat?

Na základě těchto skutečností došlo ode dne 1. 5. 2017 ke změně výdeje léčivého přípravku Adipex Retard, a to na recept či žádanku s modrým pruhem. Léčivá látka fentermin byla uvedena do přílohy č. 5 Nařízení vlády č. 463/2013 Sb., o seznamech návykových látek. Adipex Retard bez receptu s sebou navíc nese další riziko ve formě výskytu padělků s nejistým složením a nestabilní kvalitou.

Možné nežádoucí účinky Adipex Retard

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky. Mohou se objevit:

 • závratě, bolesti hlavy, nespavost, nervozita, popudlivost
 • euforie, po které může následovat únava a deprese
 • sucho v ústech, poruchy chuti, zvracení, zácpa, průjem, pocení
 • bolesti na hrudi
 • poruchy sexuálních funkcí, poruchy močení
 • ojediněle kožní vyrážky
 • při užívání delším než tři měsíce je možný vznik srdečních onemocnění a lékové závislosti
 • u některých nemocných, kteří byli léčeni přípravky potlačujícími chuť k jídlu, byl ve výjimečných případech zaznamenán vznik plicní hypertenze
 • zvýšená opatrnost je nutná u pacientů s epilepsií
 • kontraindikace byla rozšířena na děti a dospívající do 18 let a na celý průběh těhotenství a kojení
 • riziko interakce s jinými léčivými přípravky – volně dostupné léky na kašel aj.
KetoMix recenze: unikátní proteinová dieta, která slibuje kila dolů

Naučte se jíst zdravěji a to s rychlou přípravou do 5 minut, všech jídel

Neriskujte zdraví, řešte svoji nadváhu včas

Léky na hubnutí jsou velmi silné léky. O jejich nasazení musí vždy rozhodnout lékař. Snažte se vzít zodpovědnost do vlastních rukou a řešte svoji nadváhu zavčas. Vyberte si kombinaci zdravé výživy a pohybu. Ta vás zbaví nadbytečných kil přirozeně a bez vedlejších účinků. Jdete do toho? Přečtěte si náš článek Jak začít hubnout: 10 tipů, jak začít hned. Nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim. Vsaďte na vodu, je zázračná.

Ruku v ruce s novým jídelníčkem by mělo nastat i období zvýšené pohybové aktivity. Abyste dokázali cvičit pravidelně a dlouhodobě, je potřeba mít nejenom silnou vůli, ale i vnitřní motivaci. Chcete se cítit lépe a vypadat mladistvěji? Přejděte na článek Jak začít sportovat: 12+ tipů na pohybové aktivity a začněte cvičit již dnes!

Nyní již víte, jak se stravovat, co pít a proč se hýbat. Možná se vám už podařilo nějaké to kilo shodit. Jak pokračovat dál? Pro nastartování metabolismu je vhodné tělo detoxikovat. Detoxikace organismu je prvním krokem ke zdravému hubnutí.

Další tipy pro efektivní hubnutí

Pro zdravé tělo je důležitý i pravidelný odpočinek. Zejména na začátku procesu hubnutí můžete být unavenější a bez energie. Je to známka, že se metabolismus přizpůsobuje novému režimu. Tehdy je dostatek spánku a odpočinku nejdůležitější. Ale i později byste měli spát alespoň 7 hodin denně, ideálně 8 hodin. Tím dodáte tělu dostatek prostoru pro regeneraci, a zároveň se zbavíte problémů, jako je vlčí hlad či nadbytek stresového hormonu kortizolu.

Během fáze hubnutí vyhledávejte podobně smýšlející osoby, sdílejte své pocity a netrapte se nedostatečnou rychlostí či precizností celého vašeho procesu proměny. Buďte pozitivní. Všechno má svůj čas.

TIP: Jaké BIO potraviny se vyplatí nakupovat a kde?

V začátcích vám může být koučem i oporou kvalitní výživový konzultant. Kromě jídelníčku a pohybových aktivit, vám také doporučí nejvhodnější doplňky stravy. Ve volném čase relaxujte co nejčastěji v přírodě, užívejte si přírodních krás a meditujte.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Zhubněte rychle a levně - Jídelníček zdarma
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Potlačuje pocit hladu, a tím usnadňuje udržování dietních omezení a pokles tělesné hmotnosti, ale má to háček.
Author Rating
31star1star1stargraygray
Product Name
Adipex Retard
Price
CZK 599
Product Availability
Out of Stock