Vánoce a štíhlá linie? Jde to dohromady!

Vánoční svátky jsou pro mnoho lidí nejen svátky klidu, pohody, rozdávání dárečků a scházení se s rodinou, ale také svátky, kdy se nijak extra na zdravou stranu nehledí. Všude je plno jídla a jdete z návštěvy do návštěvy.

A toto jídlo, respektive značné neomezování se, nám do nového roku přináší nejen dobrou náladu a hezký pocit, ale často také nějaké to kilo navíc, což nechce nikdo. Kromě toho se mohou z přejídání objevit také zažívací obtíže. Jestliže chcete po Vánocích nemít zdravotní problémy a kilogramy navíc, je dobré si určit pravidla, která i o svátcích budete dodržovat.

TIP NA HUBNUTÍ: Chcete skutečně zhubnout, pak doporučujeme osvědčené produkty Ketomix a Ketofit a samozřejmě nezapomeňte na detoxikaci organismu

Zhubněty rychle a levně - Jídelníček zdarma

Jídlo, jídlo a zase jídlo

Tradiční Vánoce jsou často spojovány se spoustou dobrého jídla a také pití. Mnoho z nás prostě neodolá, přestane se hlídat a ujídá postupně ze všeho, co je okolo. A kalorie? Na ty raději ani nemyslí. Přeci se ve svém volnu nechcete stresovat tím, že vánočkou k snídani a řízkem k večeři přiberete několik kilo. Je však dobré si určit svou míru a zbytečně se nepřejídat. Ono to není vůbec nic zdravého, když se přejíte, pak nemůžete ani vstát, bolí vás břicho a není vám dobře.

Mnoho lidí Vánoce jednoduše neřeší, jí až k prasknutí a poté nabrané kilogramy v dalších měsících těžce shazují. Jak se tomu vyhnout a i po svátcích se cítit dobře a spokojeně? Máme pro vás pár tipů a triků, které vám pomohou.

TIP: Proč je čistá voda tak blahodárná a jaké tajemství o ní ještě nevíte?

Pochutiny z dohledu

Sladkosti a pochutinyNemusíte držet před Vánocemi hladovku, abyste si pak mohli dát to, na co máte momentálně chuť. Je důležité si umět říci dost a pak už vše, co vás láká a má v sobě plno kalorií, dát pryč z očí. Hlídat si kalorie můžete, samozřejmě přibližně.

I přes Vánoce je však dobré myslet na to, že váš příjem kalorií by neměl být o mnoho vyšší, než jaký je během celého roku. Když si cukroví schováte do krabičky, krabičku do lednice nebo na balkon, dobře si rozmyslíte, jestli máte opravdu na něco chuť. Zatímco kdyby cukroví bylo přímo před vámi, natáhnout se pro něj není tak velký problém.

TIP: Cholesten je možná účinnější než léky na snížení cholesterolu

Hlavně nedržet hladovku

Praktikujete to, že během celého dne držíte hladovku, nejíte a pak si večer dopřejete, co hrdlo ráčí? Tak toto je jedna z největších chyb, kterou můžete udělat. Bohužel to praktikuje mnoho lidí.

Hladovka během celého dne, popřípadě jen občasné zobnutí, nutí člověka k jedné jediné věci, a to k velkému tzv. vlčímu hladu, a to právě hlavně večer. Obrovský hlad společně s bohatě prostřeným stolem je pro lidský organismus vražedný.

60 denní výzva do plavek: Zhubněte do léta

Toto nárazové přejídání, kterého se dopouštíte, může způsobit velké problémy s trávením. A nechcete přeci trávit Vánoce na toaletě či hůř v nemocnici. Vyzkoušejte jíst během celého dne, aspoň tedy malé porce, a nevynechejte žádný chod. Což znamená například dát si vydatnou snídani. Ta vám zajistí, že večer nebudete mít tak velký hlad, a uchrání vás i před přejídáním.

Nemusíte snídat nic obrovského, postačí plátek celozrnného pečiva s tvarohem a zeleninou, nebo si dát jogurt s ovocem a vmíchat si do něj müsli nebo jen samotné ovesné vločky.

Když budete nad jídlem přemýšlet, sladkosti vás nebudou tolik lákat, nebudete mít na ně zkrátka už chuť.

Umění nahrazovat nezdravé potraviny za ty zdravé

Složení každého jídla má také svůj vliv na naše vánoční hodování. Když jdete na vánoční návštěvu, složení jídla nijak neovlivníte, ale můžete si hlídat, kolik toho sníte. Když připravujete večeři na Štědrý den sami, pak pečlivě vybírejte suroviny  a pokud je to možné, vyměňte některou z těch méně zdravých za zdravější variantu.

K Vánocům neodmyslitelně patří cukroví, ovšem je to opravdová kalorická bomba. Proto myslete na přípravu už dopředu! Internet je plný zdravých receptů, tak se nechte inspirovat a nějaký recept vyzkoušejte!

Můžete například vyměnit bílou mouku za celozrnnou, cukr vyměnit za sladidlo a místo máslového krému vytvořte pudinkový krém. Výsledek nebude jiný, než běžné cukroví, ale můžete si zahřešit a víte, že jste pro štíhlou linii udělali aspoň něco málo.

Lehká večeře

I štědrovečerní večeře může být lehce pozměněna. Bramborový salát můžete udělat bez majonézy. Přidáním bílého jogurtu si jídlo zpestříte a pro své tělo uděláte něco dobrého. Nejste-li přímo v hubnoucím procesu, s klidným srdcem si čas od času udělejte něco smaženého. Kapra či jinou rybu si tak víc vychutnáte. Chystáte-li chlebíčky, zpozorněte. Bílou veku zaměňte za pečivo, které bude celozrnné. Pomazánka může být z nízkotučného tvarohu. Máte-li rádi experimenty, pak vyzkoušejte domácí hummus z cizrny.

Kvalitní šunka je lepší, než salám, který je tučný. Vše dolaďte zeleninou, vajíčkem a máte hotovo!

Můžete si udělat Vánoce zdravé. Vždyť nemusíte jít ke stromečku přejedení. Vychutnejte si od všeho trošku a nakládejte si střední až menší porce. Jestliže i po této porci budete mít hlad, trošku si určitě přidat můžete.

Pozor na alkohol!

K Vánocům patří také alkohol. Na alkoholické nápoje je nutno dávat si obzvláště velký pozor! Jedna sklenička destilátu totiž obsahuje velkou spoustu kalorií, které jsou skryté. Mnohem lepší je tak přiťuknout si u stromečku suchým vínem či skleničkou dobrého sektu. I večer to s popíjením moc nepřehánějte.

Podívejte se na hlavní zásady zdravého stravování a nechte se inspirovat

Ve zdravém těle zdravý duch!

O svátcích všeobecně lenošíme, do práce moc nechodíme, a tak není divu, že kilogramy nabíhají. Mnoho z nás provozuje gaučing, tedy lehne si na gauč, kochá se pohádkami v televizi a přitom stále něco ukusuje. Nevyhýbejte pohybu se ani o Vánocích. Můžete například vyrazit na procházku, více uklízet a podobně.

I zimní sporty jsou vhodné, vytáhněte děti odpoledne bruslit, lyžovat nebo se jen tak koulujte či svezte na bobech. Uděláte tak něco navíc pro sebe. Vyzkoušejte o letošních Vánocích něco z našich tipů a uvidíte, že nebudete konečně jedni z těch, kteří úderem nového roku stojí fronty před posilovnou.

42 tipů, kterými nastartujete hubnutí

Získej ZDARMA 42 tipům kterými nastartuješ své hubnutí. Na tipech jsme si dali záležet, protože chceme svým čtenářkám a čtenářům nabídnou osvědčené rady, které vám pomohou s úpravou vaší postavy.

Stačí jen níže vyplnit, kam ti máme tipy poslat.


Nejnovější příspěvky

Zhubněte rychle a levně - Jídelníček zdarma
Ebook: 42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout

42 tipů, kterých se držet, pokud chcete zhubnout – ZDARMA

Proces hubnutí, není o tom, že si vezmete zázračnou pilulku a všechny „špěčky“ a povislá postava, zmizí.. Zdravý životní styl a proces hubnutí, je celek, který nejde ničím obejít.

Pokud to s hubnutím myslíte vážně, rozhodně byste měli znát těchto 42 tipů na hubnutí.